Każda konstrukcja budowlana wymaga przeprowadzenia specjalistycznej ekspertyzy technicznej, która potwierdzi jej zdatność do powszechnego użytkowania. Kupując dom warto sprawdzić, czy nie natkniemy się na różnego rodzaju usterki, których nie będziemy w stanie zauważyć gołym okiem. Szczegółowa ekspertyza techniczna powinna zostać wystawiona po dokładnym sprawdzeniu poszczególnych elementów domu, takich jak dach, fundamenty oraz ściany. 

Ekspertyza techniczna to niezwykle dokładne opacowanie wytrzymałości i stanu konkretnych części składowych budynku – aby ocena była rzetelna należy zastosować profesjonalne obliczenia i zbadać stan całej konstrukcji. Tego typu ekspertyzy wykonywane są przez specjalnie wyszkolonych rzeczoznawców budowlanych, którzy dokładnie sprawdzą stan obiektu.

W ekspertyzie technicznej zawartych jest wiele informacji, takch jak dopuszczalne obciążenia konstrukcji, a także dokładnie opracowane wnioski dotyczące ewentualnych wykrytych uszkodzeń i proponowane sposoby na ich usunięcie. Rzetelnie zrealizowane ekspertyzy techniczne budynków na terenie Śląska to jeden z elementów oferty pracowni Twierdza.

Close Menu